Prečo čistiť fasádu a strešnú krytinu?

Čistenie fasády a strešnej krytiny . Ochrana a nátery strešnej krytiny a fasády. Rôzne výškové práce.

Čistenie fasády

Čistenie fasády

Aj čistá fasáda a strecha Vás reprezentuje. Váš rodinný alebo bytový dom bude znovu vyzerať ako nový, a to aj bez nákladných rekonštrukcií. Čistením fasády Švédskou technológiou odstránime riasy, plesne, mach ale aj grafity a to takmer zo všetkých povrchov v 90% bez nutnosti nového náteru. Fasády domov trpia vplyvom nebezpečných plesní a iných mikroorganizmov a zároveň sa na nich usadzuje prach, smog alebo dym. Zateplené fasády sú vďaka nepriedušnosti náchylnejšie na vznik mikroorganizmov, čo sa vyznačuje nečistotami. Fasády sú namáhané počas celej svojej životnosti.Údržba fasády spočíva v jej pravidelnom odbornom hĺbkovom čistení. Fasádu treba čistiť minimálne raz za 3 až 8 rokov. Predídete jej znehodnoteniu. Pri zanedbaní čistenia dôjde k rozširovaniu mikroorganizmov, ktoré sa zakorenia do fasády, čím spôsobujú mikro praskliny, do ktorých preniká voda. V zimnom období voda zamŕza a ľad trhá fasádu, čo spôsobuje väčšie praskliny. Fasáda sa začne vydúvať a opadať, čo spôsobí nenávratne nákladne poškodenie. Cena novej fasády približne štvornásobne presahuje cenu čistenia a ochrany.

Čistenie strešnej krytiny

Čistenie strešnej krytiny

Čistenie strešnej krytiny Máte znečistenú a neestetickú strešnú krytinu? Váš problém jednoducho vyriešime za 1 deň. Strešná krytina je namáhaná tak ako fasáda po celu dobu svojej existencie. Na krytine sa rokmi vytváraju riasy, lišajníky, pliesne a machy, ktoré zadržiavajú vodu. Na Vašej streche sa držia taktiež nečistoty ako prach, sadze s komína a vtačí trus. Všetky tieto nečistoty zbytočne zaťažujú stavbu a upchávaju odkvapy. Biopovlaky ničia vrchnú glazúru strešnej krytiny . Vašu fasádu, krytinu vyčistíme a ochraníme až na dĺžku 15 rokov. Pracujeme tak ako pri fasádach s vysokokvalitnou švédskou technológiou. Strechy aj fasády čistíme za pomoci horolezeckej techniky a vysokozdvižných plošín bez nutnosti stavania lešenia.

Zdravotné riziká znečistenej fasády rodinného alebo bytového domu

Zdravotné riziká znečistenej fasády rodinného alebo bytového domu

Málokto vie, že vonkajšie znečistenie fasády rodinného alebo bytového domu, môže mať vplyv na vnútorné životné prostredie ľudí, ktorí v ňom žijú. Plesne, baktérie a riasy môžu spôsobovať niekoľko zdravotných problémov. Mikroorganizmy – riasy a plesne sú škodlivé pre zdravie. Vetraním prenikajú do interiéru a vytvárajú zvlášť nevhodné podmienky pre malé deti, ľudí so slabšou imunitou a starších ľudí.
Zdravotné problémy, ktoré spôsobuje fasáda a strešná krytina s plesňami a baktériami:
• uvoľňovanie alergénnych látok, ktoré majú zlý vplyv na dýchacie ústrojenstvo
• alergické reakcie
• oslabenie imunitného systému a s tým spojené častejšie ochorenia.

Nechajte si vypracovať cenovú ponuku

Cenová ponuka je bezplatná a nezáväzná. Obhliadka a vzorka prác po celej SR zdarma.